top of page

ne 17. 12.

|

Zlín

Adventní koncert S&B ensemble s Lucii Siposovou

Adventní koncert s Lucii Siposovou, která bude zpívat ty nejkrásnější argentinské kusy.

Adventní koncert S&B ensemble s Lucii Siposovou
Adventní koncert S&B ensemble s Lucii Siposovou

Kde?

17. 12. 2023 18:00 – 20:00

Zlín, Štefánikova 2988, 760 01 Zlín, Česko

Popis a vstupenky

VSTUPENKY NA GOOUT ZDE

VSTUPENKY NA TICKETPORTAL ZDE

Jedinečný kvintet Strings & Bellows ensemble s hosty Lucií Siposovou a Julií Vajdákovou zahrají ve Zlíně vánoční koncert na třetí adventní neděli. Pojďte se naladit ohnivým tangem a zasněnými melodiemi z Buenos Aires. Jako host vystoupí skvělá herečka a zpěvačka Lucie Siposová, která zazpívá několik přenádherných skladeb od Astora Piazzolly a mladá akordeonistka Julie Vajdáková.

Můžete se těšit na ty nejznámější skladby Astora Piazzolly (Libertango, Oblivion a jiné), nebo jeho čtvero ročních dob.

Celý večer se bude nést v duchu Vánoc, kde samozřejmě nemůže chybět ani česká koleda. Nechte se překvapit a zažijte Vánoce s námi.

Ensemble vede fenomenální akordeonista Vojtech Szabó, který patří k evropské interpretační špičce. Absolvoval hru na akordeon ve třídě Mgr. art. Nadi Varínské na Konzervatóriu v Bratislavě, od roku 2009 se věnuje i pedagogické činnosti. V roce 2009 založil trio Tango Argentino, od roku 2010 spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, se kterou vystupuje jako sólista. Od roku 2012 hraje s Pražským výběrem, v roce 2014 byl speciálním hostem na CD Pavla Šporcla Gipsy Fire a následném turné k CD – Gipsy Fire Generali Tour 2014.

Ačkoliv se věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje i popové a rockové publikum. Vedle koncertování se stará o mladé akordeonisty a pořádá výchovné koncerty.

Hrajeme jedinečný styl TANGO NUEVO, ojedinělý a originální, KLASICKY noblesní a tangově vášnivý. Je typický JAZZOVOU improvizací a houpe se rytmem, který vás nabije TANEČNÍ energií. Virtuosně dýchající MĚCHY akordeonu, tóny plačtivých či nervózních STRUN, to je Strings & Bellows ensemble!

STRINGS & BELLOWS ensemble hraje ve složení:

učinkují:

Vojtech Szabó akordeon

Libor Macháček housle

Ďusi Burmeč kytara

Hana Šlapanská klavír

Vítězslav Pelikán kontrabas

hosté:

Lucia Siposová zpěv

Julie Vajdáková akordeon

Sdílet událost

bottom of page